W niedzielę, 3 września, odbył się Jubileusz Klubu Sportowego Szówsko, podczas którego świętowaliśmy 75-lecie jego powstania. Wydarzenie rozpoczęło się od powitania zaproszonych gości, wśród których byli: wójt Krzysztof Strent, Mieczysław Golba Senator RP, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej w Rzeszowie, Tadeusz Chrzan poseł na sejm RP, Anna Huk wicemarszałek województwa Podkarpackiego, Marian Fedor przewodniczący Rady Powiatu Jarosławskiego, Magdalena Rożek Dyrektor Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Rzeszowie, Krzysztof Socała przewodniczący Rady Gminy w Wiązownicy, Dariusz Malinowski komendant Policji w Wiązownicy. Wśród zaproszonych gości byli także działacze z poprzednich lat, sportowcy, trenerzy, sponsorzy, radni oraz prezesi klubów ościennych.
Po wystąpieniu Prezesa Mieczysława Kruka na wniosek Zarządu Klubu przyznano okolicznościowe odznaczenia dla działaczy sportowych.
▪ Srebrne odznaczenia: Wiesław Teniuch, Leszek Skrzypek, Kazimierz Gołąb, Bogdan Dominik, Józef Cieliczka, Mateusz Winiarski, Joanna Łacińska.
▪ Złote odznaczenia: Mariusz Litwin, Czesław Hasiak, Bogdan Król, Wiesław Nykiel, Mieczysław Orłowski, Dariusz Rożek, Stanisław Wysocki, Zygmunt Jaworski, Stanisław Krupa, Paweł Jaworski, Tomasz Wysocki.
▪ Honorowe odznaczenia: Władysław Dominik, Piotr Kruk, Kazimierz Lis, Józef Żurawski, Zbigniew Dominik, Henryk Rożek, Stanisław Rechton, Władysław Jakubek
Józef Prymon.
▪ Najwyższe odznaczenie – diamentowe – przyznano aktualnemu prezesowi Mieczysławowi Krukowi za jego ponad 60-letnią pracę w tym klubie.
Historia Klubu rozpoczyna się w 1948 roku i trwa do dziś. Jego działalność rozpoczął Józef Lis, który był pierwszym prezesem. Następni to: od 1960 roku Mieczysław Kruk, w latach 1975-1987 Prymon Józef, a później Foryś Eugeniusz, Stanisław Puchalski, Stanisław Kohyt, Dariusz Rożek, Kazimierz Gołąb, Krzysztof Naspiński i ponownie po dzień dzisiejszy Mieczysław Kruk.
W okresie od powstania Klubu do dziś wiele działo się i dzieje w zakresie budowy obiektów sportowych. Powstał pierwszy budynek szatni, trybuny, bieżnia biegowa. Zwieńczeniem prac nad obiektem było oddanie sw 1980 r. stadionu z oświetleniem i zadaszonymi trybunami. Pomysłodawcą budowy zaplecza dla stadionu sportowego był Mieczysław Kruk, a pierwsze prace na obiekcie wykonywane były w czynie społecznym. Największe sukcesy Klub odnosił w latach 1985-2005 gdy sponsorem Klubu była firma PBRol Szówsko z jej dyrektorem Eugeniuszem Niemczyckim. W dalszych latach Klub grał w klasie okręgowej - były to lata 2008 i 2020.
Uroczystości zakończyły się w Domu Kultury w Szówsku, gdzie odbywały się rozmowy i wspominki dotyczące KS Szówsko. Obchody uświetniły występy Szkoły Tańca TAKT z Jarosławia oraz Klaudii Kowalik. Zagrała także Kapela Sołtysowa z Szówska, a do samego trwała zabawa taneczna z DJ.