Po kilkunastu latach powrócił temat rozbudowy sieci gazowej w części gminy Wiązownica. 24 stycznia 2019 r. na antenie TVP Rzeszów ukazał się reportaż zatytułowany „Gaz ziemny w Radawie”, który – naszym zdaniem – nie do końca odzwierciedla współpracę na płaszczyźnie samorząd Gminy Wiązownica a Zakład Gazowniczy w Jaśle we wspomnianym zakresie.
Z wypowiedzi udzielonej przez pana Andrzeja Michniewicza – rzecznika prasowego Oddziału Zakładu Gazowniczego w Jaśle wynika, że punktem wyjścia do ewentualnego planowania rozbudowy sieci gazowej miałyby być informacje i dane zebrane przez samorząd Gminy Wiązownica, które pomogłyby określić potencjał, koszty inwestycji, opracować koncepcję i wykonać analizy techniczno-ekonomiczne.
Chcielibyśmy przypomnieć, iż na przełomie 2007/2008 r. braliśmy udział w zbieraniu od mieszkańców Radawy i Mołodycza ankiet dotyczących zainteresowania mieszkańców przyłączeniem oraz eksploatacją sieci gazowej. Jednakże po analizie ankiet, Spółka Gazowa doszła do wniosku, że zbyt mała liczba mieszkańców zdecydowałaby się na przyłączenie do sieci gazowej i ewentualne ogrzewanie domów mieszkalnych „gazem” i z przyczyn ekonomicznych nie zdecydowała się na rozbudowę sieci gazowej w ww. miejscowościach.
W sprawę rozbudowy sieci gazowej w Radawie mocno zaangażował się mieszkaniec Wiązownicy p. Zenon Pociecha, który w ówczesnym czasie był pracownikiem Spółki Gazowej w Jarosławiu, pełnił funkcję kierowniczą i kolokwialnie mówiąc „pilotował sprawę w naszym imieniu” . Takie ankiety powinne znajdować się w archiwum Oddziału Zakładu Gazowniczego w Jaśle. Biorąc pod uwagę, że z różnych przyczyn Polska Spółka Gazownictwa może nie dysponować tymi ankietami, ponownie zadeklarowaliśmy pomoc w ich zebraniu. Wystosowaliśmy także prośbę o skonkretyzowanie charakteru naszej współpracy dotyczącej rozbudowy sieci gazowej w Radawie
i Mołodyczu. Cały czas pozostajemy w stałym kontakcie z pracownikiem merytorycznym Oddziału Zakładu Gazowniczego w Jaśle. Nie pozostawiliśmy tego tematu samego sobie, ale cały czas wspieramy działania podejmowane przez Polską Spółkę Gazownictwa.
Zdajemy sobie sprawę, że ogrzewanie gazem poprawiłoby komfort życia mieszkańców wsi Radawa i Mołodycz ale nie wszyscy są świadomi związanych z tym kosztami. Dla przykładu mieszkańcy Cetuli, pomimo posiadania przyłączenia do sieci gazowej, nadal ogrzewają swoje gospodarstwa domowe drewnem.
Tak czy inaczej władze gminy Wiązownica w sytuacji ponownego zainteresowania rozbudową sieci gazowej w m. Radawa i Mołodycz dołożą wszelkich starań, aby pomóc Polskiej Spółce Gazownictwa w zebraniu informacji i danych, które są niezbędne przy podjęciu decyzji w sprawie rozbudowy sieci gazowej w Radawie i Mołodyczu.