DOBRY PRZYKŁAD SKUTECZNEGO DZIAŁANIA LOKALNEGO POSŁA - Pani Anny Schmidt-Rodziewicz |
Konferencja prasowa zorganizowana przez Polską Spółkę Gazownictwa odbyła się 24 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu. Tematem spotkania była inwestycja jaką Spółka zamierza rozpocząć w naszym mieście.
Inwestycja dotyczy budowy zakładu produkującego kompletne stacje regazyfikacji skroplonego gazu ziemnego LNG.
Jak mówił Jarosław Wróbel prezes Spółki jest to pilotażowy projekt przygotowany na powielenie go w całym kraju, nastawiony na produkcję. Stacje regazyfikacyjne są rozwiązaniem opartym na nowoczesnej technologii. Prezes kilkakrotnie zaznaczał, że jest to idea zrównoważonego rozwoju w polską gospodarkę.
Na budowę stacji przeznaczono 26 milionów zł. Według wstępnych obliczeń w jarosławskim zakładzie miałoby zostać zatrudnionych około 70 osób. Jak podkreślano, w pierwszej kolejności zatrudnione mają zostać te osoby, które w latach ubiegłych straciły pracę w Polskiej Spółce Gazowniczej.
Wybór miejsca na budowę stacji nie był przypadkowy. Zdaniem organizatorów konferencji Jarosław ma ponad 110-letnią tradycję gazowniczą. Nasze miasto posiada doskonałą bazę z zapleczem, kadrę inżynierską i naukową, a odpowiedni pracownicy są fundamentem rozwoju każdej firmy.
Zakład miałby powstać do końca 2017 roku. Według założeń do końca 2019 roku, jarosławski zakład miałby osiągnąć możliwośc produkcji 100 kompletnych stacji regazyfikacji LNG rocznie.
Korzyściami z powstania zakładu, które kilkakrotnie podkreślano to zachamowanie procesów degradacji Polski Wschodniej, zniwelowanie tzw. białych plam na gazowej mapie Polski oraz ratowanie miejsc pracy.
Członkowie spółki obecni na konferencji dodawali, że szybkość w wykonaniu inwestycji zależy również od lokalnych samorządów w związku z czym liczą oni na ich przychylność.
Twoja TV Artykuły/ felietony